تبلیغات
بالی برای پرواز - لطفا دیگر فیلم نسازید، آقای میرباقری !

بالی برای پرواز

لاَ یُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَیْهَا مَا اكْتَسَبَتْ

 

لطفا دیگر فیلم نسازید، آقای میرباقری !

 

نوع مطلب :این روزهای خاکستری (زندگی اجتماعی ،فرهنگی وسیاسی) ،

نوشته شده توسط:مریم کرداری

به نام خدای عادل .

آقای میرباقری .سلام

حیف دیدم ، این روزها که بساط نامه های سرگشاده برای آدمهای مهم برپاست . عنوان یکی هم به نام شما نباشد هرچند که اگر این مطلب، تنها دلیل برای نگاشتن این نامه باشد قدری بی انصافی کرده ام، که البته بخشایش برای شما بااینهمه بی انصافی که این چند مدت در تیررسش بودید باید آسان شده باشد . به یقین دلیل دیگرم سپاسگذاری از تمامی تلاشهایی بود که جنابعالی برای به نمایش در آوردن گوشه ای از تاریخ اسلام ونه تنها شیعه صرف نمودید، به حق این تلاشهایتان که با عنایت خاص امام حسین (ع) به ثمر نشست بسیار ارجمندتراز آن است که تنها با تقدیرنامه ولبخندی نمایشی بتوان آنرا ستود. بنابراین برحسب  بضاعت این حقیر، از درگاه باری تعالی برای شما اجری شایسته طلب می نمایم واینکه با بیانی صادق نهایت سپاس خود را تقدیمتان می کنم . 

آقای میر باقری ،

خوشبختانه ، با هربار که حضور شما را در عرصه هنر درک کردم دیدی از نگاه نافذ شما به دست آوردم که اینک به یقین میدانم بسیار بهتر وساده تر از صاحبنظران سیاسی واجتماعی اوضاع جامعه را رصد میکنید، لذا نوشتن این سطرها برای هنرمندی چون شما که افق پیش رویش وسیعتر از آن است که توضیحات بیشتر طلب کند کاری سهل وممتنع است بنابراین از شما پیشاپیش پوزش مطلبم اگر مقبول نظرتان نمی نویسم.

می خواهم از این روزها برایتان بنویسم این روزها که بارزترین تفاوتش با گذشته دراین است که برای سوء استفاده ازارزشها دیگر پنهانکاری ولاپوشانی وجود ندارد ،این روزها که به راحتی از هرچه رنگ وروی دین دارد مصادره به مطلوب می شود ،این روزها که دلشوره مان از آنچه نباید برای دین ودیانت اتفاق بیافتد هرلحظه بیش از پیش است اما  راههای چاره مان هرلحظه تهلیل می رود و این روزها که خودتان بهتر میدانید... ومن البته نمی دانم این روزهای خاکستری عقوبت کدام خطاست؟!

آقای میرباقری .

البته ننوشته میدانم که شما به این مسائل خود آگاهید اما مینویسم تا عریضه ام ابتر نماند، از روزی که پخش سریال مظلوم مختار نامه از سیما آغاز شد، به زعم بنده دوگروه در مقابل آن صف آرایی کردند دسته اول گروهی که به هر دلیل  بیننده این فیلم بودند خواه از روی عشق به اهل بیت و خواه از روی علاقه به آثار تاریخی . ودسته دوم گروهی که به علت غلبه حس سیاسی نسبت به صدا وسیمای جمهوری اسلامی، آنرا مدتی ست تحریم کرده اند وهمین حس منجربه محکوم نمودن سریال مختارنامه شده وآنراهم نوعی جعل تاریخ وتحریف حوادث قلمداد کرده وازدیدن آن سرباززدند . اما بعد... پس از پخش قسمتهای اول سریال اتفاق دیگری شکل گرفت وآن اینکه از حذف پاره هایی از سریال شما که بگذریم هرکس به طریقی که میخواست شروع به برداشت از سریال مختار نامه نمود وبه این صورت باز سریال بابرداشتهای تحریف آمیز پاره پاره تر شد هرچند هیچ یک از این اقدامات از زیبایی سریال شما نکاست، وبالاخره کج دار ومریز نامه مختار نامه بسته شد، اما اینک با ادعاهای عجیب برخی از اشخاص وسایتها اوضاع وخیم تر شده است. تا جایی که افرادی که تا دیروز علم ظهور نزدیک است بالا آورده بودند امروز شبیه ترین شخص به مختار را همان شخص سرکرده خود میدانند. من نمیدانم شخص محمود احمدی نژاد به مختار شبیه است یانه اما ایا شما نه درمورد شخص حقیقی مختار ثقفی بلکه حداقل درمورد کارکتر مختار در فیلم خود چنین تصوری دارید؟

آقای میرباقری.

 دیگر این سطور مانده اند وچند سوال ؟ آیا ازساخت سریال مختار نامه با اینهمه ستمی که بر شخصیتی چون مختار سقفی رفت پشیمان نشدید ؟ آیا با توجه به شرایط فعلی جامعه واینهمه منفعت طلبیها که حتی از سریالی تاریخی مذهبی هم برای رسیدن به اغراض خود نمی گذرند ادامه ساخت چنین آثاری را مصلحت میدانید؟ فکرنمی کنید که ناآگاهی از وجود شخصیتها وحتی قسمتهای مهمی از تاریخ اسلام منفعتش بیشتر از وارونه جلوه دادن آن بنا به قصد ونیت شخصی افراد باشد؟

بنابراین آقای میرباقری عزیز جسارتا تا اطلاع ثانویی نه شما دیگر به فکر ساخت این دست آثار باشید ونه ما به عنوان نسل جوان خیال آگاهی از تاریخ اسلام به سرمان میزند.

به امید روزهای روشن فردا

والسلامنوزدهم اردیبهشت 92 ساعت 11 و 30 دقیقه و 42 ثانیه
دوست من
صحبت جالبی بود اما به این فکر کن که اگر امثال آقای میرباقری پرده از حقیقت برندارن و آن را به تصویر نکشند حقایق اسلام به دست افراد منافق و سوء استفاده گر - و ه ا ب ی و ن - خواهد افتاد . لطفا به این مسائل اینقدر سطحی نگاه نکن شیعه حقه ! چرا ما شیعیان نخوایم حقایق دینمون آشکار بشه ؟ چرا اجازه ی سوء استفاده به این افراد را بدهیم ؟ حیف سخنان اهل بیت نیست که بر سر زبانها جاری نشه و در عمل افراد دیده نشه ؟
ناراحتی شما قابل تحسینه اما عزیز ما باید جنبه های دیگری رو در نظر بگیریم اگه شما این حرف را می زنید که از عوامل و سازنده های این سریال ها بدگویی میشه و اسلام دچار تحریف ، باید به اطلاعتون برسونم که اسلام همیشه دشمنانی داشته که در صدد ضربه زدن بهش بودن اما چون حق بوده دشمنانش رو زمین زده !
ممنون از اینکه به این مسائل توجه داری خدا به همراهت باشه !


یاعلی
اصلاح طلب
دوازدهم مرداد 90 ساعت 16 و 39 دقیقه و 45 ثانیه
من جزء دسته دومی هستم که شما اشاره کردید البته کلا تلویزیون کم نگاه می کنم؛ تلویزیون ایران را که می شود گفت اصلا و ماهواره را هم در حد روزی نیم ساعت ( آنهم بیشتر اخبار )، با این حال توفیقی حاصل شده است و سریال مختارنامه را در حد چند قسمت آن هم جسته و گریخته دیده ام؛ به نظرم سریال خوب و خوش ساختی بود اما نکته ای می خواستم بگویم و آنهم درباب روانشناسی اجتماعی است، ببینید فکر می کنم شما از من بهتر می دانید که "الانسان حریص علی ما منع"
این سخن پیام های زیادی دارد. در مملکتی که شما اگر تلویزیون را باز کنید همیشه در چند کانال آخوندی نشسته است ( من عمدا از لفظ روحانی استفاده نمی کنم به دلایل مختلف که اینجا مجال گفتنش نیست و پر واضح است که با گفتن کلمه اخوند قصد بی احترامی ندارم ) و درباره مسائل دینی صحبت می کند از در و دیوار این مملکت نام خدا و پیامبر و ائمه و ولایت و... جاری است. گوش های مردم روزانه ده ها بار نام هایی از این دست را می شنود. از این گذشته دین با سیاست گره خورده است و آنهم با بارزترین نوع سیاست که حکومت باشد و از آن بدتر دین بازیچه امیال سیاستمداران شده است و به گفته عزیزی، دیگری اسلامیتی هم باقی نمانده است... این ها را گفتم تا بگویم در فضای به شدت دین زده و ایدئولوزیک شده ایران ( که من با این فضای ایدئولوژیکی کاملا مخالفم) ساختن سریال های خوش ساختی از این دست در هیاهو ها گم خواهد شد و بازیچه دست سیاستمداران خواهد گردید. تقصیر اقای میرباقری نیست ایشان کارگردان است و باید هم فیلم بسازد تقصیر، تقصیر فضای ایدئولوزیک زده ایران است که هر چیزی را برای ایدءولوژی خود می خواهد و به سود خود تفسیر می کند ( اگر سخنان من کمی تند بود و شما خواستید این نظر را حذف کنید بر شما خرده نخوام گرفت)
پاسخ مریم کرداری : اتفاقا من هم در پستم خواستم این مسئله رو بیشتر بازتاب بدم که اگر امثال آقای میرباقری حتی دیگر فیلم نسازند حق دارند. چنانکه اگردرست باشد من شنیده ام که گفته اند دیگر با تلوزیون کار نخواهند کرد. بعلاوه اینکه این نوشته کاملا از لحاظ جانبداری هم جانب آقای میرباقری روگرفته ودرواقع سوالات اتنهایی نهیبی ست بر حضرات وبعد جامعه...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.